Статті

Рекомендації по догляду за виробами Blum
19 гру 2020
Високоякісні вироби австрійської компанії Blum так само, як і фурнітура для меблів інших марок,...
Правила експлуатації деталей МДФ, які вкриті плівкою
17 гру 2020
1. Експлуатація 1.1 Деталі з МДФ, вкриті плівкою, встановлюються в корпусні меблі. Використовуються...

Відгуки

Владимир Сергеевич
03 гру 2021

В начале сентября заказал кухню по примеру №5 на странице с кухнями из шпонированного МДФ....

Ольга Вікторівна
17 вер 2021

Велике дякую майстрам компанії за чудово виконану роботу. Сподобалось все: від спілкування з...

Олеся
02 лип 2021

Выбрала компанию ProfiМебель по рекомендации подруги. Дизайн кухни создавали, объединив...

Фактори, які визначають вартість кухонних меблів

“Погонний метр” - трюк меблевих салонів

Дізнатися, яка ціна погонного метра кухні, досить просто. У будь-якому меблевому салоні вам назвуть стандартну суму, значення якої потрібно лише помножити на довжину вашої кухні. Отриманий результат якраз і є вартістю, яку потрібно витратити, щоб придбати нове оздоблення для вашого кухонного приміщення.

Більш точний та ретельний підрахунок, який враховує вибір матеріалів, фурнітури та інших чинників показує, що реальна вартість кухні зростає у півтора-два рази від озвученої менеджером суми. Чим викликана така разюча різниця у ціні? Скільки ж насправді коштує погонний метр кухні і що впливає на формування його вартості?

Почнемо з того, що саме по собі визначення «погонний метр» - це ніщо інше, як середня вартість дешевих, так званих, базових модулів. Таким чином, "погонний метр" не охоплює :

 • стінну панель;
 • пристінковий плінтус (відбортовку);
 • карниз;
 • цоколь;
 • панель підсвічування;
 • висувні ящики;
 • скляні вітражі;
 • полиці;
 • ручки та петлі.

Деякі салони включають до поняття погонного метра: цоколь, скляні деталі, профіль для навісних полиць, який відповідним чином впливає на його вартість роблячи її дещо вище «базової» позначки.

Фото - Важлива допомога для клієнта

Іншими словами «погонний метр кухонних меблів» - це свого роду скелет, на який вам потрібно буде нарощувати усе необхідне для того, щоб він став такою кухнею, яку ви хочете бачити.

На вартість кухонних меблів впливає:

1. Кількість полиць, ящиків, відділень. Так, проста шафа з дверцятами коштує набагато дешевше шафи з п'ятьма ящиками, а дві тумбочки довжиною близько півметра коштують дорожче метрової тумби.

2. Різними за вартістю та якістю можуть бути й комплектуючі для кухонь, які роблять меблі дорожчими у півтора або два рази за так званий «погонний метр».

Сукупність цих факторів пояснює різницю між заявленою ціною погонного метра, який по факту є міфічним абстрактним поняттям, і фактичною вартістю кухні.

Можна провести яскраву аналогію з пошиттям костюма. Уявіть, що ви прийшли до ательє шити костюм, а вам називають вартість костюма за один метр. Виникає маса питань. Який метр? Чому тільки метр? Яку частину костюма замовляти нижню або верхню? Як бути, якщо грошей вистачає тільки на один метр костюма?

Такий підхід абсурдний. Справжній професіонал обов'язково поцікавиться, який костюм ви хочете шити, якої довжини, з якої тканини, якого стилю (спортивний, випускний, весільний), які деталі ви хочете на ньому бачити (кількість кишень, форму коміра). Тільки дізнавшись всі деталі, професійний кравець назве вам вартість пошиття.

Так і з виробництвом кухонь, адже по суті, створення меблів для кухонного інтер'єру - процес творчий, який можна порівнювати з пошиттям костюма. І професійному мебляру, як і кравцю, для підбору матеріалів та фурнітури потрібно якнайбільше інформації про стиль кухні, тип розташування меблів, її конструктивні особливості та функціональність.

Виходить, дізнатися точну вартість погонного метра кухні можна тільки після виготовлення дизайн-проекту, який враховує навіть найдрібніші деталі. Саме тому, збираючись замовляти кухню, приготуйтеся до того, що вам доведеться давати відповіді на деякі питання стосовно кухонних меблів.

Площа приміщення і тип кухні

Площа - це перша характеристика, яка необхідна для розрахунку вартості кухні. Вона може бути дуже великою, великою, середньою чи маленькою. Залежно від площі приміщення та її планування можна визначити, який тип кухонного гарнітура підійде вам найбільше.

За типом розташування меблів кухні поділяються на види:

 • Однорядні. Цей тип розташування меблів підходить маленьким приміщенням, або кухням, які поєднані з іншими приміщеннями.
 • Дворядні. Таке розташування кухонних меблів підходить для наскрізних приміщень. Розташування холодильника по одній стіні, а плити та мийки по інший дозволяє створити зручний робочий трикутник та зберегти необхідний вільний простір, а також створити велику площу робочої поверхні.
 • L - подібні. Такі кухні ідеальні для маленьких квадратних приміщень. У великих кухнях таке розташування меблів може бути незручним через збільшення відстані між робочими центрами.
 • U - подібні. Тут мається на увазі розставляння меблів уздовж трьох стін, створюючи зручний робочий трикутник. Задня стінка кухні повинна бути не менше 2,5 м, а вільний простір між сторонами - від 1,2 і 2,8 м. Якщо площа кухні не дозволяє витримувати таку відстань, краще віддати перевагу іншому типу розташування меблів. Півострівні. Так називається кухня будь-якого типу планування, в якому є один з додаткових випусків. Виступ меблів може відокремлювати кухню від їдальні та використовуватися замість столика або стійки для сніданку.
 • Острівні. Це U - подібні або L - подібні кухні, розташованим в центрі доповненням. Такий тип розташування меблів підходить для приміщень з великою площею. По типу «острова» може бути стіл з плитою або раковиною, або обідній стіл. Оптимальні розміри «острова» - 1.8 м x 0,9 м.

Зрозуміло, що не всі типи планувань кухонь можна оцінити поняттям «погонний метр». Зокрема мова про острівний та півострівний типи розташування меблів, в яких значна частина меблів не стоїть біля стіни. Крім довжини острівної кухні потрібно враховувати ще й ширину меблів, що є складовою «островів». Вона може відрізнятися від стандартної, бути ширшою або трохи вужче.

Призначення

За призначенням кухонні меблі можуть бути багатофункціональні та використовуватися лише для приготування їжі або для приготування та вживання їжі.

Стиль

Сьогодні слово «кухня» в контексті оформлення приміщення та підбору меблів трактується абсолютно інакше, ніж двадцять років тому. Сучасному інтер'єру такого приміщення приділяється пильна увага, особливо якщо мова йде про кухню, суміщену з іншим приміщенням. Якщо кухня сполучена з вітальнею або спальнею, важливо витримати стилістичну єдність, гармонію.

Якщо їдальня або вітальня оформлені у стилі кантрі не варто підбирати для кухні меблі в стилі хай-тек. Безумовно, у деяких деталях контраст стилів є нормою і навіть у деяких випадках він здатний наситити інтер'єр особливим колоритом та шармом. Але підбирати такі деталі потрібно дуже ретельно.

Фото 2 - Важлива допомога

У сучасних кухонних гарнітурах втілені всі існуючі стилі, характерні деталі цих стилів та їх поєднання: ампір, бароко, кантрі, класицизм, лофт, модерн.

Ампір - стиль часів Наполеона. Його відмінні риси: чіткість ліній, блиск фасадів, позолота, барельєфи зі шпагами та військовою символікою, ліпнина, кисті у вигляді армійських еполетів. Всі ці характерні для ампіру деталі сьогодні часто використовуються дизайнерами для створення сучасного дизайну інтер'єру.

Бароко - одна з гілок класицизму, яка відрізняється химерністю, вигадливістю форм, використанням арок, кручених сходів, квіткових вінків чи гірлянд. Іноді інтер'єр у цьому стилі перевантажений елементами декору, такими як ліпнина, інкрустація, позолота, карбування.

Кантрі - англійський або «сільський» стиль, який зародився у минулому столітті. Це романтичний м'який стиль, простий, функціональний, позбавлений будь-якої колірної химерності. У ньому переважає практичність та комфорт. Він наче існує поза часом.

Класицизм - поєднання чітких та симетричних композицій з імпозантністю та зовнішнім блиском інтер'єрів. Він ніколи не втрачає своєї актуальності, адже класика завжди популярна.

Модерн - стиль, що виник в Європі на початку двадцятого століття. Відрізняється простотою візерунків та ліній, гармонійністю.

Лофт - цей стиль виник у шістдесятих роках минулого століття. Особливість цього стилю - відкритість інженерних вузлів, механізмів та їх з'єднань, що складають основу конструкції меблів, які самі по собі стають елементами декору. Стиль характеризує велика кількість металевих та скляних деталей, сувора геометричність і обрис форм.

Стиль кухні - одна зі складових вартості кухонного гарнітура. Ампір, бароко, класицизм - стилі, засновані на розкоші, тому багатий декор таких меблів - невід'ємний атрибут, який істотно відображається на її вартості.

Стилі модерн, хай-тек базуються на простоті та технологічності. Ставка в них робиться на функціональність та матеріал. Для виготовлення меблів та її декору використовуються метал, скло і пластик.

Найдоступніший, домашній і простий стиль - кантрі, але і в ньому іноді зустрічаються чудернацькі елементи та хитромудрі комбінації, які також впливають на вартість виробів цього стилю.

Як тільки ви визначитеся з типом кухні та її стилем (варто зазначити, що один і той же тип кухні, виконаний в різних стилях, має різну вартість), для розуміння ціни гарнітура можна переходити до такого поняття як рівень кухні.

Рівень - поняття, яке залежить від якості. Наприклад, виробництво імпортних меблів, у якому використовуються новітні технології та способи обробки, забезпечує виробам велику довговічність, надійність та якість. Вітчизняні аналоги закордонних меблів часто поступаються іноземним конкурентам і в якості, і в красі.

Варто згадати, що залежність ціни від якості спостерігається не завжди. У деяких випадках меблі приблизно одного рівня можуть коштувати по-різному, наприклад, коли покупець платить за розкручений бренд. Але багато хто не підозрює, що «європейський бренд» виробляється зовсім не в Європі, а в якомусь регіоні нашої країни.

Ще один фактор, який автоматично підвищує вартість імпортних меблів - це митний збір.

За рівнем цін кухонні комплекти діляться на:

 • Економ;
 • Бізнес;
 • VIP.

VIP-клас - вибір тих, хто не обмежений у бюджеті. Максимум фантазії дизайнера, максимум якості, елементів стилю, розкоші, великий простір для реалізації найцікавіших та несподіваних рішень.

Економ-клас - вибір, який навряд чи втілить в життя ваші мрії стосовно кухні. Варто зазначити, що якість та надійність - не ті параметри, якими можуть похвалитися дешеві меблі.

Важлива допомога від ProfiМеблі

Оптимальний вибір - меблі бізнес-класу, які є оптимальним поєднанням ціни та якості. Такі кухні мають найбільший попит серед людей із середнім рівнем достатку.

Збираючись придбати кухню, ви повинні знати кілька способів, які дозволяють скоротити витрати на покупку меблів.

Як можна мінімізувати вартість покупки нової кухні?

Мінімізувати вартість кухні можна наступним чином:

 • Вибрати гарнітур з простою конструкцією. Чим простіше конструкція меблів, тим нижче її ціна.
 • Зробити вибір на користь широких кухонних елементів, якщо це дозволяє площа приміщення. Одна шафа шириною 0,8 м коштує дешевше двох шафок по 0,4 м аналогічної конструкції.
 • Вибирати моделі з меншою кількістю скляних деталей. Шафи зі скляними дверцятами коштують дорожче своїх аналогів з глухими фасадами.

Віддавати перевагу моделям меблів з низькою вартістю комплектуючих, що також істотно скорочує вартість покупки, - це не найкращий спосіб економії. Найчастіше це стосується недорогих меблів економ-класу.

Якість, надійність та довговічність кухонних меблів безпосередньо залежать від якості комплектуючих, тому коли ви обираєте недорогі комплектуючі потрібно готуватися до того, що їх якість може бути не найкращою.

Чи є типові проекти кухонь?

Це закономірне питання виникає в контексті «погонний метр». Якщо використовується поняття погонного метра, логічно припустити про існування типових проектів кухонь.

Однак поняття “типовий проект” та “погонний метр” не перетинається з поняттям “якісні кухні”. Навіть у межах однієї моделі одного і того ж виду кухонь вартість виробів може відрізнятися. Це пов'язано з тим, що хороші меблі повинні підбиратися під свого господаря, відповідаючи його смаку, бажанням, фінансовим можливостям.

Один покупець хоче, щоб в кухонних шафах було багато полиць, інший - щоб мало, але були інші елементи, наприклад, скляні дверцята замість глухого фасаду. Все це значно змінює вартість однієї і тієї ж моделі меблів.

Типовими, де все було однаковим, були меблі радянського періоду з однотипними полицями та шафами, примітивними фасадами. Сьогодні ринок диктує свої умови, створюючи конкуренцію. Чим більший асортимент пропонують меблеві салони, тим більше варіантів вибору відкривається перед покупцем.

Той, хто хоча б один раз вибирав меблі, розуміє, який це непростий процес. Кухня є досить дорогим сегментом меблів, тому покупці, вирушаючи на її пошуки, вже мають у своєму розпорядженні ту суму грошей, яку готові витратити на її придбання.

За наявну суму завжди можна вибрати різний товар, тому вибираючи кухні, необхідно озброїтися максимальними знаннями про кухонні меблі та не відволікатися на поняття «погонний метр», сконцентрувавши увагу на такому критерії, як співвідношення якості, функціональності та вартості.